Doplňky od podlahy


Zeptáte-li se kohokoliv, co si představí pod pojmem doplňky do bytu, nikdo vám mezi nimi nevyjmenuje koberce, kusové koberce, rohožky ani žádné jiné podlahové krytiny. Toto opomíjené téma je přitom důležité nejen z praktického, ale i estetického hlediska.

Vezměme si třeba rohože. Můžeme si je pomyslně rozdělit na venkovní a vnitřní. Venkovní nám tvoří jakousi čistící zónu, zabraňující vniku hrubých nečistot do bytových prostor. Navíc působí jako izolace mezi chodidlem a studenou podlahou před tím, než si u dveří nazujeme boty. Vzhledem k tomu, že je dnes moderní mít v koupelně a na záchodě podlahu tvořenou dlaždicemi, má rohož izolační funkci i zde. V neposlední řadě je nutno dodat, že si dnes můžeme vybrat ze široké škály barev a designů, které nám místnost zkrášlí a doladí k dokonalosti.

Koberce představují nadčasový komfort

Podobné je to i s koberci. Dnes je moderní plovoucí podlaha a jiné materiály, což znamená, že klasické koberce pokrývající celou plochu místnosti jdou do ústraní. To ale nemůžeme říct o kusových kobercích. Snad v každém obývacím pokoji najdeme kusový koberec, jednobarevný, s vysokým chlupem nebo s různými potisky ve všemožných tvarech. Závěr je jasný, ať už v jakékoliv podobě, koberce budou potřebné a v módě neustále. 

Autor: Jaroslav Maňo

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia