Exotické terasy z bangkirai za super ceny

Pokud máte zájem o terasu z exotického dřeva, rozhodně doporučujeme věnovat pozornost u nás zatím sice nepříliš známé, ale mimořádně kvalitní a velmi hezky vypadající dřevině bangkirai. Bangkirai je stejně kvalitní jako týk, ale přitom je levnější a dostupnější.

Výjimečná tvrdost, odolnost i životnost

Jedná se o velmi tvrdé dřevo, které se hodí zejména na použití na venkovní terasy, pergoly a další stavby, protože výborně odolává nepříznivému počasí, plísním, hmyzu i tlení. Bangkirai je třikrát tvrdší než buk a v evropských podmínkách se používá již přibližně čtyřicet let, a tak s ním máme dostatek zkušeností. Velkou předností je jednoduché opracování, protože bangkirai se i přes svou tvrdost dobře řeže, seká i hobluje. Aby dlouho sloužilo a skvěle vypadalo, nepotřebuje toto dřevo žádnou složitou péči ani specifické podmínky, a proto je oblíbené také u chatařů a chalupářů, kteří se jezdí rekreovat jen jednou za čas a systematickou péči dřevu věnovat nemohou.

Bangkirai Yellow Balau a Bangkirai Red Balau

Bangkirai se dělí na dvě hlavní odrůdy, a to Bangkirai Yellow Balau a Bangkirai Red Balau. Bangkirai Red Balau  má tmavě červenohnědou barvu, kterou bez ošetření časem mění do šedo-stříbrné. Red Balau je levnější, ale nevyznačuje se tak dobrými vlastnostmi jako jeho světlejší protějšek Yellow Balau. Ten má v čerstvém stavu žlutohnědou až nazelenalou barvu a často ztmavne až k olivově hnědé. Pokud Yellow Balau  neošetříte, na kvalitě dřeva se to nepodepíše, pouze na povrchu se časem vytvoří šedo - stříbrná patina.

Kvalitnější bangkirai za cenu Red Balau!

Pro všechny svoje zákazníky ovšem máme vynikající zprávu – na našich prodejnách i e-shopu můžete právě teď nakoupit kvalitnější Yellow Balau za cenu Red Balau, a získat tak exotickou terasu špičkové kvality za velmi příjemnou cenu!

Nabídka terasových prken bangkirai

Autor: Jaroslav Maňo

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia