Nezbytné doplňky na podlahu

Při zařizování interiéru mnoho z nás klade důraz estetickou stránku místnosti a málokdo pak na její funkční část. Často pak dochází ke zbytečným úrazům či znečisťování okolí. Přitom stačí opravdu málo a můžete si do svého obydlí pořídit nejen dekorativní, ale i bezpečnostní pomocníky.


Pokud si chcete vkusně ochránit schody a zvýšit bezpečnost, doporučujeme Vám kobercové nášlapy na schody. Touto volbou můžete jedině získat, jelikož Vám nášlapy nejen zútulní obydlí, ale hlavně sníží riziko uklouznutí a bude schody chránit před mechanickým poškozením.

Pro větší plochy, jako jsou spojovací chodby nebo uvítací haly, se většinou používají běhouny. Jedná se o bezpečnostní i dekorativní prvek. Běhoun si můžete nechat vyrobit na míru tak, aby Vašim požadavkům vyhovoval co nejlépe. Tento doplněk Vám nejen zpříjemní interiér, ale také bude zachytávat hrubé nečistoty. Doporučujeme spolu s běhouny pořídit i protiskluzovou podložku pod koberce a také nášlapy na schody ve stejném stylu a provedení.


Jdete po pokoji a najednou sedíte na zemi, protože Váš luxusní kusový koberec Vám prostě ujel pod nohama - možná si jen zanadáváte a sklidíte pár modřin, ale může to dopadnout i hůř. Možná jste se v tomto příběhu poznali, a dosud jste nenašli řešení. Snadnou pomocí Vám v tomto případě budou protiskluzové podložky pod koberce, které jsou vytvořeny z tenké vrstvy gumy. Tuto podložku můžete koupit přímo na míru nebo ji ořezat do požadovaného tvaru a následně položit mezi koberec a podlahu. Podložka nebude vidět, návštěvy o ní nebudou vědět a Vám ušetří další pády a zranění.

Do vstupní části Vašeho obydlí byste měli umístit čisticí rohože, které jsou k tomu přímo určené. Jedná se například o vstupní rohože, které zachytávají hrubé nečistoty a některé z nich pomocí kartáčků čistí obuv.

Existuje nepřeberné množství dekorací a doplňků, které nemusí jen vypadat hezky, ale mohou být zároveň malými pomocníky, které brzy oceníte. 

Autor: Jaroslav Maňo

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia