Ošetření nábytku pomocí vosků 

Učiňte pro váš nábytek něco dobrého a vsaďte na oleje nebo vosky produktové řady Legno zvýrazňující přirozenost povrchového dřeva, vyvinutou fabrikou Adler.

Snadno zpracovatelné a rychleschnoucí přípravky jsou vhodné pro ošetření listnatého a jehličnatého dřeva interiérů. Pronikají do hloubky dřevěných povrchů, zvýrazňují strukturu dřeva a mají velmi dobrou schopnost penetrace i impregnace.

Jak na ošetření?

Před natřením olejem Adler Legno-Öl obruste nábytek do čista a to ve směru vláken. Dbejte na to, aby byla plocha dřeva suchá, čistá, bez prachu a mastnoty. Olej Legno je připraven k použití bez dalšího zpracování.

Musíte jej pouze správně aplikovat - olej nanášejte v tenké vrstvě a rovnoměrně štětcem nebo bavlněným jemným hadříkem. Olej do dřeva proniká rychle, proto případný přebytek odstraňte do 5 minut.

Po dosažení perfektního výsledku obruste bruskou na dřevo. Tím zahladíte povrch a dosáhnete měkkého dojmu na omak. Nechte schnout zhruba 4 hodiny za dobrého větrání. Povrch dřeva před druhým nátěrem nejprve zahlaďte brusným papírem o zrnitosti 280. Pracujte vždy ve směru vláken a pečlivě očistěte povrch od prachu a nečistot.

Nyní můžete nanést druhý nátěr olejem Legno-Öl. Vnitřní plochy nábytků a skříní je vhodné kvůli možnému zápachu ošetřit pouze jednou olejem Legno-Öl. Vyčkejte nejlépe 7 dní, než začnete nábytek používat.

Jako alternativu oleje Legno-Öl můžete při druhém nátěru použít vosk Legno-Wachs. Docílíte tím matného efektu a sametového povrchu na omak.

Malé škrábance a nečistoty můžete jednoduše zbrousit a následně přetřít olejem, aniž byste museli ošetřit celou plochu. Pro osvěžení doporučujeme tuto péči olejem Legno-Pflegeöl opakovat každý rok. S produktovou řadou Adler Legno máte neustále po ruce přirozenou a snadno aplikovatelnou alternativu. 

Autor: Jaroslav Maňo

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia