OSB desky na podlahu

OSB desky patří k oblíbenému deskovému materiálu se širokou škálou použití. Vedle realizace střešních i stropních konstrukcí a opláštění se velmi často používají také pro stavbu podlah, při níž představují ekonomickou, rychlou a kvalitní volbu.

Podlaha z OSB desek

OSB desky na podlahu mohou posloužit jako záklop, základ pro plovoucí podlahu i jako samotný podlahový povrch. Jsou dostatečně pevné, odolné, tvarově stálé a snesou i vysoké zatížení. Jejich velkou výhodou je snadná pokládka, rychlé zasunutí do sebe pomocí pero-drážky a také příznivá cena

OSB desky s pero-drážkou usnadní práci

Na stavbu podlahy je vždy lepší vybírat OSB desky s pero-drážkou, díky které snáz vytvoříte opravdu pevnou plochu bez viditelných spojů a práce vám půjde od ruky rychleji. OSB desky bez pero-drážky lze použít jako záklop připevněný k nosným trámům, ale na finální povrch podlahy se nehodí.

Konečný podlahový povrch z OSB desek

Zda z OSB desek vybudovat pouze podklad podlahy, nebo také konečný podlahový povrch, je pak už zcela otázkou vašeho vkusu. Technicky to není problém, a tak je pouze na vás, zda se vám povrch z vizuálně členitých OSB desek líbí, nebo dáte raději přednost klasickému dřevu. V takovém případě bychom vám doporučili spíš dřevěnou podlahu z podlahových palubek. Pokud ovšem chcete něco méně tradičního, tak jsou OSB desky na podlahu vynikající volbou.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia