Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy patří k nejoblíbenějším podlahám v našich domovech a plně si to zaslouží - krásně vypadají, pomáhají zvukově i tepelně izolovat místnost, jsou příjemné na došlap a vhodné i pro alergiky. U nás pro jejich realizaci najdete vše potřebné!

Palubky na dřevěné podlahy

Na dřevěné podlahy se používají podlahové palubky, což jsou jsou opracovaná prkna z kvalitního dřeva jehličnatých stromů. Pro snadnější instalaci jsou opatřena pero drážkou, díky níž se do sebe jednoduše zasunou. Na rozdíl od obkladových palubek, u kterých je možné i venkovní užití, se podlahové palubky používají výhradně na dřevěné podlahy v interéru, do exteriéru se nehodí.

Sílu dřevěné podlahy vybírejte podle jejího zatížení

Jednotlivé podlahové palubky se liší nejenom třídou, materiálem a rozměry, ale také sílou (tloušťkou). Ta je důležitá zejména ve chvíli, kdy dřevěnou podlahu vybíráte. Slabší podlahové palubky o síle 19 mm se používají v místnostech s malým zatížením, zatímco do chodeb a místností, kde se pohybujete často, vybírejte podlahové palubky o síle 27 či 28 mm. Silnější palubky mají nejen vyšší odolnost v průhybu, ale také se dají vícekrát renovovat, čímž si zajístíte krásnou podlahu na dlouhá léta.

Materiál Profil-pero Třída Síla/mm Šířka/mm Délka/ m
smrk podlahový profil AB,BC 19 96/146 4/5/
smrk podlahový profil AB 28 146 4/5
borovice podlahový profil AB,BC 28 146/156 4/5

Podlahové lišty

Podlahové lišty jsou nedílnou součástí dřevěné podlahy. Jsou vhodné k ukončení podlahy, obkladu, nebo přechodu podlahy vytvořené z různého materiálu. V naší nabídce najdete rohové podlahové lišty a ploché podlahové lišty.

Dřevěné podlahy 3 Dřevěné podlahy 4
Podlahové palubky                        Profilové lišty


  • Masivní dřevěné podlahy
    Masivní dřevěné podlahy jsou pro svoje estetické i funkční vlastnosti velice žádané a oblíbené. Jedná se o podlahy z kvalitních podlahových palubek vyrobených z širokého spektra dřevin od evropských po exotické. Jejich velkou výhodou je dlouhá trvanlivost, dobré izolační schopnosti a příjemný přírodní vzhled.
  • Venkovní dřevěné podlahy
    Dřevo jako příjemný přírodní materiál přímo láká k využití nejenom v interiéru našich domovů, ale také v exteriéru - tedy například na na zahradě, terase či jinde venku, kam se skvěle hodí. Co je potřeba před nákupem dřevomateriálu na venkovní dřevěné podlahy vědět?
  • WPC podlahy
    WPC podlahy jsou velmi oblíbeným prvkem do exteriéru. Ideální jsou například na terasu, do různých altánů, pergol, zimních zahrad či třeba jako podlaha kolem bazénu.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia