Venkovní dřevěné podlahy

Dřevo jako příjemný přírodní materiál přímo láká k využití nejenom v interiéru našich domovů, ale také v exteriéru - tedy například na na zahradě, terase či jinde venku, kam se skvěle hodí. Co je potřeba před nákupem dřevomateriálu na venkovní dřevěné podlahy na terasu či jinam vědět? 

Podlahové palubky do interiéru na zahradu nepatří

Klasické podlahové palubky, které se na dřevěné podlahy využívají, se pro venkovní dřevěné podlahy na terasy, pergoly a tak dále nehodí, protože jsou určeny výhradně pro použití v interiéru. Venku by jim nesvědčila vlhost a další nepříznivé vlivy, které by je rychle poškodily. Je proto potřeba vybírat terasová prkna a další odolný dřevomateriál určený na terasy a jiné venkovní stavby.

Velký výběr dřeva pro každý vkus i kapsu

Při vybírání venkovní dřevěné podlahy na terasu či jiné posezení máte na výběr velké množství různého dřevomateriálu odlišného vzhledu, vlastností i ceny. Mezi nejběžnější a cenově nejdostupnější patří terasová prkna z evropského modřínu, sibiřského modřínu a akátu, která jsou dostatečně odolná i velmi příjemná na pohled. Luxusnější variantu představují exotické dřeviny, jako je například massaranduba, bangkirai, kapur, bukit garapa a další, které nabízí exkluzivní vzhled podlahy, vynikající vlastnosti a velmi dlouhou životnost.

Dřevoplast pro levné venkovní podlahy

Pokud u venkovní dřevěné podlahy na terasu či pergolu preferujete zejména nízké náklady a minimální údržbu, věnujte pozornost také WPC terasovým prknům neboli dřevoplastu. Dřevoplast je směs nadrceného dřeva a plastu, která spojuje dobré vlastnosti obou materiálů - příjemný přírodní vzhled, takřka žádnou údržbu, vysokou odolnost před vynějšími nepříznivými vlivy a mimořádně dlouhou životnost.

  • Dřevěné terasy
    Dřevěné terasy jsou nejpřirozenějším spojením mezi domem a zahradou a jsou ideální pro relaxaci, práci i setkávání s přáteli. Spoují v sobě příjemný přírodní vzhled i funkčnost, a tak není divu, že jejich obliba neustále stoupá.
  • Terasová prkna
    Terasová prkna jsou vyrobena z velmi kvalitního dřeva evropských a exotických dřevin. Jedná se o čtyřstranně opracované, z jedné strany drážkované materiály, které vydrží velkou zátěž i nepříznivé povětrnostní podmínky v exteriéru.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia