Čtyři ukázky, jak využít dřevomateriál

Dřevo se jako stavební materiál v evropských podmínkách používalo od nepaměti, to dokazují například dřevostavby staré i několik set let. V období průmyslové revoluce se však použití dřeva ve stavbách odsunulo do pozadí a dřevostavby se úplně přestaly stavět.
Nyní se postupně stavební firmy i lidé k tomuto materiálu vrací. Ukázalo se, že řada mýtů o dřevostavbách není opodstatněná.

Ze dřeva se samozřejmé staví nejen domy k běžnému bydlení, ale také zahradní domky, chatky, altány, přístřešky, čekárny či domky pro děti.

Na obrázcích níže si můžete prohlédnout rekreační dřevostavby od firmy Pila Golčúv Jeníkov, která s využitím našich materiálů vyrobí vše na míru přesně podle vašich představ.

Pokud se považujete za zdatného stavitele a pomoc se stavbou nepotřebujete, s výběrem materiálů vám rádi pomůžeme my sami, stačí nás kontaktovat.

Proč zrovna dřevostavba

Výhodou dřevostaveb je tzv. suchá výstavba - to znamená, že stavba je rychlá, technologicky nenáročná a dá se vystavět i v zimě. Životnost dřevostaveb není omezena za předpokladu správného užívání a údržby.

Dřevostavby nejsou náročné na údržbu, ošetření dřeva probíhá nátěrem odolným počasí a povětrnostním vlivům 1x za 5 - 7 let. Materiál je ošetřen speciálním potěrem zabraňujícím škůdcům v napadání dřeva.

Dřevostavba vydrží běžnou vlhkost, ve vodě ale stát nemůže. Na to musíme myslet už před tím, než začneme stavět, a musíme tak vybudovat kvalitní základy.

Klady dřevostavby

  • pořizovací cena stavby je nižší než u zděného domu 
  • malá tloušťka obvodových stěn – díky tenčím stěnám dřevostavby dosáhneme větší obytné plochy
  • dřevo jako materiál reguluje vlhkost, tzv. „dýchá“
  • dřevo se nenabíjí statickou elektřinou, a tak se v místnosti nevíří prach (vhodné pro alergiky)
  • dřevostavby šetří životní prostředí – dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál

Dřevostavba s podkrovím

Dřevostavba s podkrovím

Na výrobu chaty s podkrovím byly použity Hranoly KVH 120x120 a Obkladové palubky 14x121 KP. Dřevo je ošetřeno barvou Remmers HK Lasur v odstínu Mahagon. 

Domek pro děti

Domek pro děti

Na výrobu domečku pro děti byly použity Hranoly KVH 60x40 a Obkladové palubky 14x121 KP. Dřevo je ošetřeno barvami Remmers HK Lasur v různých odstínech.

Autobusová čekárna

Autobusová čekárna

Na výrobu autobusové čekárny byly použity Hranoly KVH 100x100 a Obkladové palubky 14x121 KP. Dřevo je ošetřeno barvou Adler Pullex Lasur.

Garáž pro menší automobil s vystuženou podlahou

Garáž, pohled zvenku Garáž, pohled zevnitř

Na výrobu garáže s vyztuženou podlahou, vhodnou pro menší vozidlo, byly použity Hranoly KVH 100x100 a 40x60, dále Obkladové palubky 14x121 KP. Dřevo je ošetřeno barvou Adler Pullex Lasur.

Autor: Jaroslav Maňo

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia