Lazurovací barvy na dřevo Impranal

Jako základní možnost ochrany dřeva nabízíme lazurovací barvy na dřevo Impranal od tradičního českého výrobce Stachema Kolín.

Slabovrstvá a silnovrstvá lazurovací barva na dřevo

Slabovrstvá vodouředitelná lazura IMPRANAL chrání dřevo před povětrnostními vlivy a stárnutím a je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, tedy například na: 

  • obložení balkonů a fasád
  • pergoly, zahradní nábytek,
  • okna, dveře
  • po interiéry s vysokými nároky na hygienu - jídelny, školy či nemocnice

Slabovrstvá lazura je vhodná také jako základní nátěr pod silnovrstvé lazury IMPRANAL PROFI. Nátěr může přijít do náhodného styku s potravinami, není však pro tento účel určen.

Tato lazura není vhodná:

  • k nátěrům pochozích ploch - podlahových palubek, dřevěných teras apod. Pro tyto účely nabízíme oleje a vosky na dřevo značek Remmers a Osmo,
  • k nátěrům plísněmi a houbami napadených dřev, která je nutno nejprve ošetřit některým z typů biocidních přípravků, např. IMPRANAL BIO SCH 19,
  • na dřeva s vysokým obsahem pryskyřic, jako je například borovice.

Bezbarvý odstín také není vhodné samostatně používat v exteriéru, protože neobsahuje UV filtr, a dřevo by tak neochránil před slunečním zářením.

Ochranné účinky

Lazura je světlostálá, lehce přetíratelná, s dobrou přilnavostí k podkladu, pružná a bez zápachu. Chrání před UV zářením (kromě bezbarvého typu bez UV absorbéru), stříkající vodou, zašpiněním i povětrnostními vlivy.

Vzorník barev Impranal

Složení

Směs světlustálých transparentních pigmentů v akrylátové disperzi s přídavkem aditiv.

Odstíny

Dub, dub antik, ořech, teak, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, eben, višeň, modrý, zelený a bezbarvý.

Výsledný odstín závisí i na druhu a řezu natíraného dřeva a počtu aplikovaných vrstev. Všechny odstíny jsou vzájemně mísitelné, k zesvětlení barevných odstínů lze použít bezbarvý lak v přídavku maximálně 10%. Povrch je po natření matný a působí dojmem neošetřeného dřeva.

Parametry

Objemová hmotnost 1010 kg/m3

Aplikace

Vlhkost natíraného dřeva by měla být v rozmezí 10% - 12%.

Po proschnutí prvního nátěru (doporučujeme cca 12 hodin) přebrousíme povrch jemným smirkovým plátnem, abychom odstranili drobné jehličky dřeva, a tím dostali dokonalejší povrch. Poté aplikujeme druhý nátěr. V případě aplikace v exteriéru aplikujeme stejným způsobem nátěr třetí. Je nutno dbát na rovnoměrnost aplikace, zejména na případné kapky (cca 2-5 minut po provedení nátěru doporučujeme stažení případných kapek polosuchým štětcem).

Nátěr je přetíratelný po 2 - 4 hodinách při 20°C a plně zatížitelný je po 48 hodinách při 20°C. Rozmezí teplot pro nanášení je 5 – 25°C. Nejlepších výsledků však dosáhneme při doporučená teplotě 18 - 22 °C a relativní vlhkosti 65%. Při aplikaci je nutné chránit natírané plochy před slunečním svitem a do úplného proschnutí také před deštěm!

Ředění

Dodává se v aplikační konzistenci, pro první vrstvu ředit max. 10 % vody.

Způsob nanášení

Máčením, válečkem, štětcem, stříkáním.

Spotřeba

12 - 16 m2/l v jedné vrstvě.

Údržba

Pomůcky okamžitě po skončení práce omýt vodou.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia