Podlahové palubky

Podlahové palubky jsou čtyřstranně opracovaná prkna se specifickým profilovým zakončením, která se do sebe zasouvají tak, aby vytvořila souvislou podlahu bez mezer. Jedná se o velmi oblíbený dřevomateriál.

Podlahové palubky z evropských dřevin

Podlahové palubky z evropských dřevin jsou oblíbené svojí dobrou kvalitou a  ve srovnání s exotickými palubkami příznivou cenou. Nejčastěji se v Evropě používají palubky vyrobené ze smrku, ze severského smrku a ze severské  borovice. Nabízíme vám je v různých tloušťkách, šířkách a délkách, a proto není problém si pro každou podlahu u nás vybrat ty pravé.

Pokládka palubek

Podlahové palubky jsou určeny do interiéru, a to do dostatečně suchých a vyhřátých prostor – nehodí se tam, kde se netopí a kde je vysoká vlhkost. Před montáží je pak dobré nechat palubky v místnosti přibližně týden ležet. O tom, do kterých prostor se hodí, rozhoduje především jejich síla:

  • Podlahové palubky o síle 19 mm jsou určeny do prostor s menším provozem.
  • Podlahové palubky o síle 27/28mm se hodí do zatíženějších prostor, jako je například obývací pokoj nebo chodby. Mají větší odolnost v průhybu a můžete je nechat vícekrát renovovat.
Materiál Síla/mm Šířka/mm Délka/ mm

severský smrk

19

146

4200, 5100

severský smrk

28

146

4000, 5000

severská borovice

28

146

4000, 4200, 5100

Ošetření podlahových palubek

Všechny palubky u nás nakoupíte v přírodním, neošetřeném stavu. A protože musí odolat rozmanitým přírodním vlivům, je vhodné palubky ošetřit ochranným nátěrem.

U nás najdete speciální oleje na dřevěné fasády od dvou špičkových německých výrobců:

  • Remmers – výrobce velmi dobrých olejů a nátěrů na dřevo a dřevěné fasády.
  • Osmo – výrobce špičkových výrobků pro ochranu dřeva a vaší fasády.
  • Adler - je přední rakouský výrobce laků, barev a prostředků na ochranu dřeva.

Ať se již rozhodnete pro jakéhokoli výrobce, nabízíme vám k nákupu dřevomateriálu zajímavou slevu na nákup ochranných nátěrů.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia