Venkovní palubky

Venkovní palubky se někdy nazývají dřevěné palubky určené pro použití v exteriéru. Ty si ve srovnání s palubkami do interiéru musí poradit s mnohem většími výkyvy teplot, vlhkostí a také s nečistotami, prachem či hmyzem, a proto jsou odolnější a zpravidla také silnější.

Jedná se například o venkovní obkladové palubky jako jsou srubové palubky či fasádní palubky, o podlahové palubky pro venkovní dřevěné podlahy, o plotovky (palubky na budování plotů), terasové palubky či dřevomateriál na výrobu pergol.

Evropské a exotické dřeviny i dřevoplast

Venkovní palubky se vyrábí v mnoha typech a délkách, které záleží na konkrétním použití. Využívá se pro ně nejen dostupné evropské dřevo včetně odolného severského smrku a modřínu, ale také mnoho druhů exotických dřevin, jako je například massaranduba, bangkirai, garapa, teak či cedr. Běžné dřevo se dá do exotických odstínů také podle potřeby natónovat pomocí spciálních barev, laků a olejů.

Oblíbenou variantou pro plotovky a terasová prkna je také dřevoplast (WPC), což je směs plastu a dřeva, která dobře vypadá, nevyžaduje takřka žádnou údržbu, dobře se s ní pracuje a vydrží i v náročných okolních podmínkách sloužit velmi dlouho. Pokud si nejste jisti, jaké venkovní palubky by se vám nejlépe hodily, neváhejte nám zavolat či napsat nebo za námi přijďte do některé z osmi kamenných prodejen. Těšíme se na vás!

Ošetření venkovních palubek

Všechny palubky u nás nakoupíte v přírodním, neošetřeném stavu. Protože palubky musí odolat rozmanitým přírodním vlivům, je vhodné je ošetřit ochranným nátěrem.

U nás najdete speciální oleje na dřevěné fasády od dvou špičkových německých výrobců:

  • Remmers – výrobce velmi dobrých olejů a nátěrů na dřevo a dřevěné fasády.
  • Osmo – výrobce špičkových výrobků pro ochranu dřeva a vaší fasády.
  • Adler - je přední rakouský výrobce laků, barev a prostředků na ochranu dřeva.

Ať se již rozhodnete pro jakéhokoli výrobce, nabízíme vám k nákupu dřevomateriálu zajímavou slevu na nákup ochranných nátěrů.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia