Dřevěný obklad schodiště

Dřevěný obklad schodiště představuje oproti celým dřevěným schodům levnější variantu, která přitom působí stejně příjemným přírodním dojmem. Dřevo je navíc velmi příjemné na došlap, který tlumí, nestudí do nohou a je vhodné i pro alergiky, kterým například koberce nesvědčí.

Z čeho dřevěný obklad schodiště zhotovit?

Na obložení betonového schodiště (případně také na zhotovení dřevěného) doporučujeme kvalitní spárovku ze severského smrku a severské borovice. Materiál vyrobený ze severských dřevin má velkou výhodu v tom, že obsahuje malé množství suků a dalších pohledových vad. Suky, které ve spárovkách najdete, jsou pak většinou malé a dobře zarostlé, takže hotové schodiště vypadá velmi dobře.

Jakou spárovku vybrat?

Tloušťka spárovky se řidí zejména tím, zda ji u dřevěného obkladu schodiště použijete na schodnice (vrchní část schodu, po které se chodí), nebo na čelo schodu. Spárovka určená na schodnice musí být samozřejmě silnější, my doporučujeme 27 mm a 40 mm. Na čela schodů stačí spárovky o síle 18 mm.

Šířku spárovek u nás najdete jednotnou, a to 1 250 mm a délku si ůžete vybrat ze tří a pěti metrů tak, abyste počet potřebných čelních ploch a schodnic dobře zkombinovali a došlo k co nejmenšímu prořezu.

Čím materiál na schodiště ošetřit? 

Na ošetření dřevěného obkladu schodiště se nejlépe hodí speciální oleje a laky na podlahy a schodiště. V naší nabídce jich najdete bohatý výběr od renomovaných výrobců, na jejichž výrobky se můžete spolehnout.

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia