Venkovní dřevěné obklady

Venkovními dřevěnými obklady rozumíme dřevěné obklady v exteriéru, tedy zejména dřevěné obložení fasád, dřevěné obklady štítů domů a také obklady stěn zahradních pergol či teras

Při vybírání dřevomateriálu je dobré vědět, že na venkovní dřevěné obklady jsou kladeny výrazně vyšší nároky než na ty vnitřní. Narozdíl od nich totiž nejsou chráněny ani před sluncem, deštěm a dalším nepříznivým počasím, ani před prachem, nečistotou a hmyzem, proto je potřeba vždy vybírat kvalitní obkladové palubky dostatečné tloušťky.

Doporučená síla palubek pro venkovní obklady

  • Slabší obkladové palubky o síle 12,5 a 14 mm doporučejme používat převážně v interiéru. Na venkovní obklady pouze v případě lépe chráněných venkovních prostor jako jsou například chráněné stěny pergol či teras.
  • Silnější obkladové palubky o síle 16 – 20 mm najdou využití ve venkovních prostorách bez omezení, například při obložení štítů domů, fasády, nepřízni vystavených stěn pergol atd.

Evropské dřeviny i exotika

Nejoblíbenější venkovní dřevěné obklady se vyrábí ze smrku, borovice a modřínu, a to jak v klasických, tak v odolnějších sibiřských variantách. Vsadit ale samozřejmě můžete také na luxusní vzhled a vynikající kvality exotických dřevin, jako je například akát, teak či cedr. Ty sice patří mezi finančně náročnější varianty, ale odmění se vám opravdu exkluzivním výsledkem. 

Zaujala Vás naše nabídka? Zašlete nám poptávku!

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do 24 hodin. Děkujeme.

Copyright © 2012 ARTISAN DŘEVOPRODEJ s.r.o. Redakční systém a optimalizace Webový servis, design Intia